$10.00
Panos Bozas
Greece
Nikaia
Pireaus Attica
flag msg tools
mbmbmbmb
Κάνω αυτό το θέμα για να σας ενημερώσω για την εμπειρία που είχα με το συγκεκριμένο κατάστημα και -ναι, το λέω στεγνά- να το δυσφημίσω και να αποτρέψω οποιονδήποτε να ξαναπαραγγείλει από εκεί. Θα ήταν καλό σε αυτό το θέμα να αναφέρουμε όλοι τα ΣΟΒΑΡΑ προβλήματα (δε μιλώ για μια μικρή καθυστέρηση στην παραλαβή π.χ.)

Το Γενάρη έκανα μια παραγγελάι η οποία περιελάμβανε και το Battlestar Galactica, το οποίο όταν παρήγγειλα ήταν διαθέσιμο επομένως χρεώθηκα κανονικά τα 30κάτι ευρώ που κόστιζε. Έπειτα από κάποιες μέρες με ενημέρωσαν με μέιλ ότι το παιχνίδι δεν ήταν διαθέσιμο και θα μου επέστρεφαν τόσο τα χρήματα που ήδη είχα πληρώσει για το παιχνίδι όσο και το μεταφορικό κόστος που του αναλογούσε αφού πλέον τα μεταφορικά στο συγκεκριμένο κατάστημα έγιναν όπως το βιάγκρα, χαπάκι και 10ευρώ.

Τα χρήματα μου δεν επιστράφησαν ποτέ. Τους έστειλα 4 μέιλ και δεν έλαβα καμία απάντηση. Πρόσφατα τους ενόχλησα ξανά λέγοντας πώς ήθελα να κάνω νέα παραγγελία ώστε να βρούμε μία λύση και να αφαιρεθούν αυτά που μου χρωστούν από νέα παραγγελία. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΛΑΒΑ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΛΗΞΟΥΝ ΤΑ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΜΟΥ ΑΞΙΑΣ 60 ευρώ. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΤΕΓΝΗ ΑΠΑΤΗ, ΚΛΕΨΙΑ 90+ ευρώ συνολικά.. Συνολικά δεν ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΚΑΝ σε 6 μέιλς... Να αναφέρω ότι πριν το συμβάν αυτό τους είχα ακουμπήσει περίπου 1000 ευρώ σε διάφορες παραγγελίες.

Για τους λόγους αυτούς (κλεψιά, απάτη, κλάσιμο στα μέιλς μου) σας προτρέπω όλους να μην ξαναπαραγγείλετε από τον εν λόγω Γάλλο απατεώνα.
13 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Fola Tam
Greece
flag msg tools
designer
mb
Aπαράδεκτο!
Nα έχεις ακουμπήσει τόσα ευρό κ να γινετε αυτο το πραγμα....

Μηπως αν τους απειλούσες οτι θα δημοσιευσεις το θέμα σε όλα τα γνωστα site/forum που σχετίζονται με επιτραπέζια να τους ταρακουνουσε?(Και να το κανεις πραγματικα αν δεν τακτοποιηθει το θεμα).

Δεν ξερω τι ζορι οικονομικο τραβάει το μαγαζι αυτο, αλλα τους χρειαζεται ενα σκαμπίλι...
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Michail Giannis
Greece
Petroupoli/Athens
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Εγώ μαζί σου όσο δεν πάει αλλά αυτό που μου έκανε ΜΠΑΜ είναι το εξής

Donald13 wrote:
Να αναφέρω ότι πριν το συμβάν αυτό τους είχα ακουμπήσει περίπου 1000 ευρώ σε διάφορες παραγγελίες.

Δεν ξέρω τίποτα για το συγκεκριμένο μαγαζί να το τονίσω. Αλλα λέω μήπως παρά το σοβαρό και ελεεινό της κατάστασης να πρόκειτε για μεμονομένο περιστατικό.

Αμα βρω εδω μέσα 5-10 άτομα που έχουν συναλαγεί με το εν λόγο κατάστημα 3-10 φορές και δεν αντιμετώπισαν ποτέ πρόβλημα (πέρα απο τα κλασσικά μικρά, καθυστερήσεις, μη σωστή ενημέρωση στοκ και τέτοια) δεν θα το καταδίκαζα.

Να τονίσω πως εσείς έχετε πάρα πολύ περισσότερη εμπειρία με αγορές απο το ιντερνετ οπότε και δεν μπορώ να πω και πολλά.

Γνώμη μου. Συνέχισε να τους στέλνεις μειλ και να τους ενοχλείς. Νομίζω οτι κάτι θα κάνουν δεν μπορεί. Εφόσον τόσες αγορές ποιο πρίν ήταν αξιόπιστο κατάστημα τότε μάλλον θα έπεσες σε άχρηστο υπάλληλο και έχασε τα μειλ ή δεν τους έδωσε σημασία.

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Dimitris Drakopoulos
Greece
KALLITHEA ATHENS
ATTIKI
flag msg tools
designer
mbmbmbmbmb
Αν υποθέσω ότι πλήρωσες με πιστωτική σε περίπτωση που δεν βγάλεις άκρη δεν μπορείς να κάνεις αμφισβήτηση της συναλλαγής?
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Greece
thessaloniki
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Δεν ειχα ποτε (τετοιο) προβλημα με το ludibay.Νομιζω οτι πρεπει να postαρεις στο geek (εκει θα φανει καλυτερα αν εχουν στραβωσει τελευταια)

(ακολουθει γκριζα διαφημιση)
σσ.τελικα μονο με τον Ιωαννη "βαριεσαι" να πηγαινοερχονται (με τη καλη εννοια) τα mail...
7 
 Thumb up
0.01
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Nikos Parissos
Greece
Glyfada
Attiki
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Πάνο δημοσιευσε το γεγονός που μπορείς, Απαξ και εχείς χώσει τόσα χρήματα και συμπεριφέρονται έτσι τους αξίζει να χάσουν πελατεία αρκετη απο αυτή τη δουλεια!

Ειναι απαράδεκτο! Κανε τους Ρόμπα.
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Yiannis Avramandis
Greece
Athens
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Πάνο προσπάθησε να επικοινωνήσεις μαζί τους. Μπορεί να υπάρχει πρόβλημα πχ χαλασμένο μέιλ ή κάτι άλλο. Θεωρώ ότι πιο πιθανό κάτι άλλο να έχει συμβεί παρά να σε κλέψουν για 90 ευρώ. Δε νομίζω ότι το κάνουν αυτό τα καταστήματα, δεν τους συμφέρει, ειδικά σε άτομα του φόρουμ μας.

Ρίξε στην αρχική σελίδα μια απορία ΑΛΛΑ όχι όπως την έβαλες εδώ. Βάλε κάτι του στυλ: παιδιά προσπαθώ να επικοινωνήσω με το μαγαζί για μια ακυρωμένη παραγγελία αλλά δεν λαμβάνω απάντηση μέσω μέιλ. Ξέρει κανένας αν υπάρχει πρόβλημα με τα μέιλ\τηλέφωνα του εν λόγω μαγαζιού; Έχει συμβεί και σε άλλους; κλπ κλπ

Πάνο, μη μουντάρεις όσα νεύρα κι αν έχεις. Άσε μια πισινή διότι αν έχεις άδικο, να μπορείς να τα μαζάψεις. Αν τα ρίξεις όπως το έκανες σε εμάς και τελικά αποδειχτεί "κάτι", δε ξέρω τι, δε θα 'χεις μούτρα. Το καταλαβαίνεις το πνεύμα μου;

Φυσικά αν αποδειχτεί ότι σε κλέψαν, ε τότε όλοι μαζί θα συντάξουμε μήνυμα διαμαρτυρίας\καταγγελίας\δυσφήμισης, ό,τι χρειαστεί.

14 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Geo
Greece
Athens
Marousi
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Το Ludibay εχει λογαριασμο εδω καθως πουλαει και μεσω BGG. Ο χρηστης ειναι ο titalight.

Στειλε του ενα geekmail εδω (και email στο site του) και ενημερωσε τον οτι αν δεν σου απαντησει και δεν βρεθει λυση αμμεσα, θα κανεις post στην αρχικη σελιδα του BGG και θα τον δυσφημισεις.

Δεν θα εχει δικαιολογια οτι το email του δεν λειτουργει αφου θα του στειλεις και geekmail.

Αν δεν σου απαντησει κανε post στο Buying & Selling forum: http://www.boardgamegeek.com/forum/153/region/1 και θα δεις τι θα γινει.

Δεν ειχα προβλημα μαζι του σε οσα orders ειχα βαλει μεχρι τωρα, αλλα σταματησα να αγοραζω απο αυτον επειδη τις δυο τελευταιες φορες του ειχα ζητησει καλο πακεταρισμα και δεν το εκανε, με αποτελεσμα να φτασουν δυο games σε κακη κατασταση...
10 
 Thumb up
0.01
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
GKAKO
Greece
Kallithea,Athens
Unspecified
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Ludibay...Philibert...Γάλλοι και οι δύο.Με τον Ludi εχει παράπονα ο Donald,με τον άλλον έχει παράπονα ο φίλος μου.Θα αναφέρω την περίπτωση του Phili που την ξέρω καλύτερα.
Καταρχήν είχα κάνει μια παραγγελία το Battlestar στον Phili και μούρθε κοπανημένο...γκαντεμιά;who knows...
Ευθύνη για τα πακέτα έχουν και τα ΕΛΤΑ που τα πετάνε λες και είναι σακιά με πατάτες.Φίλε geoman,όσο και καλό packaging να σου κάνει ο Ludi αν το πιάσει στα χέρια του ο Ελληνάρας και στο κάνει το πακέτο friesbie δεν φταίει το κατάστημα.
Το κουτί του Phili που είχε μέσα το δικό μου bg μαζί με κάτι άλλα ήταν γεμάτο αφρολέξ...τι άλλο να κάνει, να βάλει τσιμέντο μέσα;
ΤΕΣΠΑ...άλλο είναι το θέμα μας.
Ο φίλος μου έχει κάνει 2 παραγγελίες στον Philip και στις 2 δεν είχε κάτι διαθέσιμο και του τις κράταγε μέρες ολόκληρες μέχρι να του έρθει το παιχνίδι που λείπει για να του τα στείλει.Ο φίλος μου αναγκάστηκε να του στείλει Mail και τις 2 φορές για να αντικαταστήσει το game που δεν είναι διαθέσιμο με κάτι άλλο ή να του κάνει refund την κάρτα.Η απάντηση του Γάλλου ερχόταν μετά απο 3-4 μέρες οπότε του πήρε 10 μέρες each για να παραλάβει τα 2 orders του.Ενημερώνω ότι η κάθε παραγγελία ήταν πάνω απο 300 ευρώ!Τα βάσανα όμως δεν τελειώνουν εδώ.Υποψιασμένος για 3η καθυστέρηση ο φίλος μου και πριν ρίξει 3η παραγγελία του στέλνει μια λίστα σε Mail με τα παιχνίδια που θέλει να παραγγείλει ρωτόντας τι έχει διαθέσιμο.Ε,λοιπόν έχουν περάσει 10 μέρες από τότε και μέχρι σήμερα που σας γράφω δεν έχει λάβει καμία απάντηση!Και μιλάμε για order 300€!
Λέτε μήπως περιμένει να τα μαζέψει όλα και να του πει ...είμαστε ΟΚ...βάλε παραγγελία να στα στείλω;Οπως και νάχει ο φίλος μου έχει ξενερώσει με την συμπεριφορά του.Τουχει δώσει 600 ευρώ + ...ετοιμάζεται να του δώσει άλλα 300 και ο Γάλλος στην καρακοσμάρα του.
Τούχω πει άπειρες φορές να πάρει τηλέφωνο στην Γαλλία για να τους κράξει αλλά δεν το κάνει γιατί δεν καίγεται.Απλά δεν τον πληρώνει.
Μήπως πρέπει να τους παρακαλάμε κιόλας για να δεχτούν τα ωραία μας λεφτάκια;Ήμαρτον ρε ...που λέει και ο Γεωργίου!
3 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Charalampos Kapageridis
Greece
Peiraeus
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Εγώ σου προτείνω και να συνεχίσεις την επαφή μαζί τους και να τους κράψεις όσο μπορείς.

Quote:
Αλλα λέω μήπως παρά το σοβαρό και ελεεινό της κατάστασης να πρόκειτε για μεμονομένο περιστατικό

Ως μεμονωμένο να δεχτώ ένα περιστατικό που έγινε για μια στιγμή, για ένα Mail.
Το να μην απαντάν συνέχεια σε ενα άτομο το θεωρώ κομμάτι της λειτουργίας της εταιρίας, έστω και αν δεν είναι γνωστό ένα παρόμοιο περιστατικό απο αυτούς.

Επίσης θεωρώ οτι δεν πρέπει να κρατηθείς στο τι και πως θα τα καταγγείλεις πιο έξω.
Ακόμα και αν δεχτώ οτι μπορεί απλά να έχουν χαλασμένο mail, είναι και ευθύνη της εταιρίας, σε τέτοιο διάστημα, να εξασφαλίζει κάποια επικοινωνία.

Σε αντίστοιχη δουλειά που δούλευα, με τρέχαν όλο το βράδυ για να επισκευάσω το Mail και να είναι σίγουρο οτι δεν θα μείνουν 2η μέρα έτσι. Και ήταν και μικρή εταιρία...

Είναι κρίμα την στιγμή που βγάζουν τέτοια κέρδη και πόσο μάλλον όταν ο ίδιος πελάτης τους έχει αφήσει τόσα λεφτά, να αισθάνεται οτι έχει τελικά και ο ίδιος κάποια ευθύνη και πρέπει να μην βιαστεί να τους φωνάξει ή να ντραπεί...

2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Nikos Parissos
Greece
Glyfada
Attiki
flag msg tools
mbmbmbmbmb
GKako wrote:

Τούχω πει άπειρες φορές να πάρει τηλέφωνο στην Γαλλία για να τους κράξει αλλά δεν το κάνει γιατί δεν καίγεται.Απλά δεν τον πληρώνει.

Εγω πάντως μόνο και μόνο για το ότι δεν μου είχαν δώσει package tracking number απο τη milan και δεν απαντουσαν στα μνμτα μου τους πήρα και τους ξε@$#α (με τη καλή εννοια). Μου απαντησαν αμέσως σε αψογα Αγγλίκα και κανένα πρόβλημα.
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
nikolaos Kamoudis
Greece
flag msg tools
mbmbmbmbmb
απο lubiday 2 φορες εχω κανει παραγγελεια και δεν ειχα προβλημα αλλα αν δεν απαντανε στα mail τι να πω,λοιπουν σε αδεια?????

Αν ειναι να φτανουμε να καλουμε και εξωτερικο για τετοια θεματα μαυρη λιστα και ποτε ξανα παραγγελεια.
Επεμενε να στελνεις mail δεν μπορει θα απαντησουν.
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
GKAKO
Greece
Kallithea,Athens
Unspecified
flag msg tools
mbmbmbmbmb
kounabi22 wrote:
απο lubiday 2 φορες εχω κανει παραγγελεια και δεν ειχα προβλημα αλλα αν δεν απαντανε στα mail τι να πω,λοιπουν σε αδεια?????

Αν ειναι να φτανουμε να καλουμε και εξωτερικο για τετοια θεματα μαυρη λιστα και ποτε ξανα παραγγελεια.
Επεμενε να στελνεις mail δεν μπορει θα απαντησουν.

Είναι γενικό το φαινόμενο με τους Γάλλους απ' ότι διαβάζω.
Μήπως πρέπει κάποιος να τους μάθει Αγγλικά για να απαντούν στα mails μας;Που να τους τα γράφαμε και στα Ελληνικά....
Προσοχή γιατί από το πολύ μαύρισμα θα καείτε!2 μαγαζιά είναι όλα κι όλα για να κάνει κάποιος παραγγελία οπότε θέλετε δεν θέλετε εκεί θα καταλήξετε πάλι (το ίδιο ισχύει και για μένα).
Το θέμα είναι πόσο ανεκτικός μπορείς να είσαι μαζί τους.
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Panos Bozas
Greece
Nikaia
Pireaus Attica
flag msg tools
mbmbmbmb
Μιχάλη: Και εγώ στις 2 πρώτες μου παραγγελίες δεν είχα κανένα πρόβλημα από εκεί. Και μεμονομένο περιστατικό να είναι είναι απαράδεκτο και κατακριτέο. Είναι κοροϊδία να μην έχει απαντήσει σε τόσα μέιλς. Χέστηκα για τα λέφτα στην τελική, περισσότερο με ενοχλεί η παντελής έλλειψη επαγγελματισμού, customer service και η απάτη.

Γιάννη: Δεν τίθεται κανένα θέμα χαλασμένου μέιλ γιατί:

1)Όταν έκανα την παραγγέλια έπεσα πάνω στην αλλαγή των μεταφορικών του (αντί για 0 ευρώ, έσκασα 70) και ο μάγκας επικοινωνούσε καθημερινά μαζί μου γιά να λυθεί αυτό το θέμα και να τσιμπήσει τα φράγκα (γιατί στο σύστημα του δεν είχε καταχωρηθεί η αλλαγή των μεταφορικών για Ελλάδα και χρειαζόταν κάποια διαδικασία). Μόνος του με ενημέρωσε πώς θα μου επιστρέψει τα λεφτά. Είχαμε ανταλλάξει 5-6 μέιλς μέχρι να του σκάσω τα 70 που μου ζήτησε έξτρα για τα μεταφορικά. Μετά από λίγες μέρες τον ρώτησα πώς θα γίνει η επιστροφή των χρημάτων μου και από τότε εξαφανίστηκε. Δεν έστελνα κάθε μέρα, του έδινα χρόνο να μου απαντήσει. Αυτά την περίοδο Γεννάρη-Φλεβάρη.

2)Ξαναέστειλα άλλες 2 φορές τώρα Ιούνη Ιούλη. Και πάλι καμία απόκριση.

Άρα να έστειλα σε λάθος μέιλ? Δεν παίζει, στο ίδιο επικοινωνούσαμε πριν. Να είναι χαλασμένο εδώ και 5-6 μήνες? Δεν παίζει. Να έχει καταργηθεί? Πάλι δεν παίζει γιατί λαμβάνω κάθε βδομάδα newsletter από το ίδιο μέιλ (info@ludibay.net). Άρα καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι απλά γράφουν στα φρύδακια τους έναν πελάτη που τους τα έχει σκάσει κανονικά. Και ξέρω πολύ καλά ότι το ήθος σου σαν καταστηματάρχης απέχει έτη φωτός από αυτό που δείχνει το συγκεκριμένο κατάστημα.

Τέσπα, αυτό που με ενοχλεί περισσότερο πλέον είναι το ελεεινό γράψιμο. Ειλικρινά δε με ενδιαφέρει να πάρω τα λεφτά πίσω πλέον, το είπα στεγνά και στο πρώτο δημοσίευμα. Θέλω να τους κράξω για την απαράδεκτη συμπεριφορά τους. Γι'αυτό θα κάνω αυτό που προτείνουν ο Νίκος και ο Χαράλαμπος, Θα τους κράξω αλύπητα με τον τρόπο ακριβώς που συμβουλεύει ο Geoman.
6 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
GKAKO
Greece
Kallithea,Athens
Unspecified
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Πάνο,τα ίδια κάνει και ο άλλος ο λακαμάς ο philipas στον φίλο μου.Δεν απαντάει στα mails...στην περίπτωση του,έχει μια ζεστή 300αρα να του την ακουμπήσει.Ρωτάει ο φίλος...πες μου τι έχεις για να μου στείλεις και εδώ και 10 μέρες τον γράφει.Θέλουν και οι δύο τους ένα post στο bgg (όχι μόνο στο greek guild) για να στρώσουν χαρακτήρα.
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Geo
Greece
Athens
Marousi
flag msg tools
mbmbmbmbmb
GKako wrote:
Πάνο,τα ίδια κάνει και ο άλλος ο λακαμάς ο philipas στον φίλο μου.Δεν απαντάει στα mails...στην περίπτωση του,έχει μια ζεστή 300αρα να του την ακουμπήσει.Ρωτάει ο φίλος...πες μου τι έχεις για να μου στείλεις και εδώ και 10 μέρες τον γράφει.Θέλουν και οι δύο τους ένα post στο bgg (όχι μόνο στο greek guild) για να στρώσουν χαρακτήρα.

Σε μενα περιεργως ο Philibert απανταει παντα...
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
GKAKO
Greece
Kallithea,Athens
Unspecified
flag msg tools
mbmbmbmbmb
O philipas, ίσως και ο Ludis, νομίζει ότι έχει κανά περίπτερο και δουλεύει με περαστικούς πελάτες.Εξυπηρετεί τα χρόνια ¨φιλαράκια του¨ που ξέρει καιρό,γράφουν τακτικά στα forum του geek και τούχουν αφήσει μερικές χιλιάδες ευρώ στο ταμείο του.Τον νέο πελάτη που βάζει μια μικρή παραγγελία κάθε 1 μήνα και περισσότερο,τον βλέπει σαν περαστικό που δεν τον ενδιαφέρει τόσο να ασχοληθεί όσο με κάποιον άλλον που είναι σταθερός και ενεργός.Διαχωρίζει δηλαδή την πελατεία του και απαντά σε mails ανάλογα με το ¨βάρος¨ που έχει ο κάθε πελάτης γι αυτόν.Ακρως αντιεπαγγελματικό αλλά απ ότι βλέπω κάτι τέτοιο παίζει.
Φαίνεται τα 300 ευρω per order δεν είναι αρκετά λεφτά για το εν λόγω κατάστημα.
Πούσε Φίλιπα,αν ακούς, στην επόμενη 300άρα,μην βάλεις κουπόνι,πέτα μέσα στην κούτα μια Moet & Chandon Brut Imperial Champagne να πιώ στην υγειά του αχάριστου...που λέει και το λαικό άσμα.
Η μάλλον μην βάλεις σαμπάνια,ρίξε μέσα 1 ακτοπλοικό εισητήριο με το Φαιστός Παλλάς να πάω στον John να πάρω ότι θέλω στα ίδια λεφτά,να μην πληρώσω μεταφορικά,να φάω ομελέτα,να πιω ρακί και να ρίξω μια βουτία στο Λιβυκό πέλαγος (Λέντας) παίζοντας μετά μια παρτίδα World at war μπας και καταλάβω και πως παίζεται.
5 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Yiannis Avramandis
Greece
Athens
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Τι έγινε Πάνο; Βγήκε κάποιο νόημα σε αυτήν την υπόθεση;

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
GKAKO
Greece
Kallithea,Athens
Unspecified
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Όντως Πάνο,έχεις κανά νέο;
Πάντως ο Φίλιπας άφαντος...ούτε φωνή ούτε ακρόαση.Κάτι/κάποια θα του λείπει/ουν προφανώς και περιμένει να το/τα παραλάβει.Μπορεί να κάνουν κανά μήνα να του έρθουν,ένα μήνα θα κάνει να απαντήσει και στον φίλο μου.Και φυσικά η απάντηση θα είναι ... ¨φύγανε χθες από Γαλλία¨!
Τέλη Ιουνίου το order,τέλη Ιουλίου η αποστολή και έχει ο Θεός.
Τουλάχιστον ο milan σου πετάει ένα κίτρινο φορτηγάκι,ένα μπλε να ξέρεις τι σου γίνεται άμα είναι να μην παραγγείλεις καθόλου αν τα βιάζεσαι.
Ο μάγκας ο Γάλλος την έχει δει ¨τα πάντα όλα¨ και όταν βάζεις το order τρως το αγγούρι με την αναμονή.
[Geoman περιμένω επιβεβαίωση αν ισχύουν αυτά που γράφω.]

Να πω και κάτι άξιο αναφοράς.Παρείγγειλε ο φίλος μου από τον Johny ένα παιχνίδι και έδειχνε ότι έχει ένα κομμάτι.Μετά από λίγη ώρα είχε αφαιρεθεί από την λίστα του στο Market οπότε όποιος ήθελε δεύτερο κομμάτι να ξέρει ότι δεν είναι διαθέσιμο.
Τουλάχιστον έχει κάποιος 100 παιχνίδια αλλά ξέρεις ότι και τα 100 είναι ΑΜΕΣΑ διαθέσιμα.Οχι σαν το άλλο το κοκκόρι τον Γάλλο που μούχει 5000 και τα μισά είναι N/A.

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Greece
thessaloniki
flag msg tools
mbmbmbmbmb
GKako wrote:

Τουλάχιστον ο milan...

μην το λες (εχει και εκει πρασινα βανακια με ...σκασμενα λαστιχα) whistle
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
GKAKO
Greece
Kallithea,Athens
Unspecified
flag msg tools
mbmbmbmbmb
leandros wrote:
μην το λες (εχει και εκει πρασινα βανακια με ...σκασμενα λαστιχα) whistle

Το μόνο φουσκωμένο είναι οι τσεπούλες τους που έχουν εμάς και τους ανεχόμαστε..περιμένοντας πότε θα ¨φουσκώσουν τα λαστιχά τους¨!

2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Nikos Parissos
Greece
Glyfada
Attiki
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Και τί θα κάνουμε δε θα αγοράζουμε; Αν ο ένας είναι χείροτερος απο τον άλλον τι κάνουμε τότε;

Ο μόνος τρόπος είνα να δημοσιεύουμε όλα τα τα κακώς κείμενα να τους κάνουμε ρεζίλι ώστε να χάνουν πελατεία απο αυτο. Έτσι ώστε και αυτοι να λαμβάνουν τα μέτρα τους και να κοιτάζουν να διορθώνονται. ΠΧ να μπαλωνωνται και σκασμένα λάστιχα σε πράσινα φορτηγάκια και να μαθαινουν Οξφορδιανα Αγγλίκα σε 30'' (το linguaphone να ναι καλα), και να συνδέονται οι κομμένες γραμμες και τα χαλασμένα e-mail, και οι αλλαγες σε μεταφόρίκα μετα απο τη τελίκη συμφώνια να πηγαίνουν σε αυτους ανεξαρτήτως κόστους. Αυτο ειναι επαγγελματισμός, να σέβεσαι ένα πελάτη ο οποίος σε τιμάει απο μια χώρα χιλιόμετρα μακρυα και σου ακουμπαει τα ωραια του λεφτα εν καιρω που γενίκως ειναι πεσμένη η κίνηση.

1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Geo
Greece
Athens
Marousi
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Το μονο online shop το οποιο ενημερωνεται αμμεσα και δεν υπαρχει προβλημα ειναι το iguk.co.uk.

Αρκετες φορες εχει τυχει να αγορασω το τελευταιο κομματι και το αφαιρει αμεσως απο την λιστα του.

4 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Vangelis Bagiartakis
Greece
Athens
flag msg tools
designer
mbmbmbmbmb
GeoMan wrote:
Το μονο online shop το οποιο ενημερωνεται αμμεσα και δεν υπαρχει προβλημα ειναι το iguk.co.uk.

Αρκετες φορες εχει τυχει να αγορασω το τελευταιο κομματι και το αφαιρει αμεσως απο την λιστα του.

Όντως, αυτό ισχύει. Το μόνο κακό βέβαι με το iguk.co.uk είναι ότι αργούν να φτάσουν τα δέματα του.

(Να σημειώσω ότι το iguk έχει κι άλλο ένα καλό: Αν πάρεις ένα φιλλεράκι, τα ταχυδρομικά θα είναι αντίστοιχα μικρά, πχ 1-2 λίρες. Σε αντίθεση με milan πχ που και 1 βλακεία των 3 ευρώ να πάρεις, πρέπει να σκάσεις άλλα 21 για μεταφορικά... )
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Fola Tam
Greece
flag msg tools
designer
mb
Tα δέματα πως έρχονται από iguk? Συστημένα και πας και τα παραλαμβάνεις από ταχυδρομείο, έρχονται με ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ, στα παρατάνε στην πόρτα και ψάχνεσαι?

Με τον Phlibert και την παραγγελία που είχε καθυστερήσει βγήκε άκρη avyssaleos?

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
1 , 2  Next »   | 
Front Page | Welcome | Contact | Privacy Policy | Terms of Service | Advertise | Support BGG | Feeds RSS
Geekdo, BoardGameGeek, the Geekdo logo, and the BoardGameGeek logo are trademarks of BoardGameGeek, LLC.