#11 Polski MatHandel (Polish Math Trade)
Adam Badura
Poland
Wrocław
flag msg tools
badge
Avatar
mbmbmbmbmb
Recommend
81 
 Thumb up
6.00
 tip
 Hide
Informacje Ogólne

MatHandel jest akcją zbiorowej wymiany gier planszowych na inne gry planszowe. Głównym celem jest dobra zabawa, choć można też starać się zrobić na tym jakiś interes (uczciwy!) - jak na przykład zdobycie trudno dostępnej gry.

Więcej informacji znaleźć można na forum Gry-Planszowe w wątku ogólnym, w wątku tej edycji lub przeglądając listy poprzednich edycji.

Zasady nie uległy zmianie od poprzedniej edycji.

Poprzednie Edycje

1, 2, 3, 3,5, 4, 5, 6, 7, 8, 8,5, 9, 10, 10,5

Zasady

Cała akcja rozgrywa się w trzech etapach, łącznie od 4 stycznia 2012 do 24 stycznia 2012.

Etap I (4 stycznia - 15 stycznia)

Pierwszy etap rozpoczyna się 4 stycznia i trwa do końca (do północy) 15 stycznia.

W etapie tym wszyscy uczestnicy dodają do tej listy gry jakie chcą wymienić. Czym więcej gier dodamy tym większa szansa na wymiany. Zachęcam do dużej aktywności na tym etapie, albowiem nic ona nie kosztuje (poza czasem) i nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Gdy bowiem przyjdzie do deklarowania chęci faktycznych wymian (w etapie II) to zawsze możemy zrezygnować z wymiany jakichś (a nawet wszystkich!) gier jakie w tym etapie zadeklarujemy.

Akcja dotyczy wymiany gier planszowych, dlatego innych przedmiotów nie należy dodawać (w tym gier komputerowych/konsolowych czy pieniędzy). Gry mogą być używane lub nowe. Możemy ich nawet nie mieć, ale jeśli je wymienimy to będziemy musieli je jakoś zdobyć (na przykład kupić!), żeby wymiany dokonać.

Wymogi i zalecenia (wymogi bez zmian od poprzedniej edycji)
(1) Każdy wpis jest ofertą. Nie wolno dodawać na listę wpisów które nie mają być ofertami gier na wymianę.
(2) Wpisy i komentarze z ofertami raz na listę dodane nie mogą zostać usunięte. Natomiast samą treść wpisu/komentarza można zmieniać, w szczególności można w niej napisać, że ta oferta jest już nieaktualna. (Zalecam wyedytowanie takiego wpisu/komentarza na treść "nieaktualne", dzięki temu automatyczne skrypty pomocnicze będą wiedziały o co chodzi.)
(3) Każdy wpis na listę to jedna gra stanowiąca pojedynczą ofertę. Jeśli ofertą ma być zestaw gier (na przykład gra i dodatki do niej) to owe dodatkowe elementy należy umieścić jako komentarze do wpisu, każda w oddzielnym komentarzu. (W ostateczności można też wymienić je wszystkie w jednym wpisie, podając linki BGG do tych gier.)
(4) Każdy wpis i komentarz musi zawierać informacje o stanie gry (nowa/używana, stopień uszkodzeń, kompletność, ...), wydaniu, wersji językowej i ewentualnych ograniczeniach w dostawie (domyślnie przyjmujemy możliwość wysyłki na terenie kraju na koszt nadawcy). Warto zwrócić uwagę, że komentarze nie mają zdjęcia i tytułu gry. By więc ułatwić identyfikację można ręcznie dodać zdjęcie do komentarza.
(5) Warto dodać we wpisie nick z forum Gry-Planszowe.pl (jeśli takowy mamy) dla zwiększenia wiarygodności. Jednak nie jest to wymagane.
(6) Warto przy dodawaniu wpisu zadać sobie trud i wybrać obrazek który pasuje do naszej edycji. To ułatwia identyfikację i zmniejsza ryzyko pomyłki.
(7) Nie polecam dodawania komentarzy nie będących ofertami. Jeśli chcemy o coś zapytać czy poprosić o wyjaśnienie to lepiej napisać GeekMail'a do autora wpisu i poprosić o wyjaśnienie (a autor powinien poprawić wpis tak żeby rozwiać wątpliwości innych uczestników).
(8) Nie polecam dodawania komentarzy do samej listy. Do dyskusji niech służy właściwy wątek na forum.
(9) Zainteresowanie jakąś pozycją można wyrazić dając jej "kciuka". Nie jest to ani wymagane ani wiążące, ale pozwala właścicielowi zorientować się w zainteresowaniu ofertą.

Etap II (16 stycznia - 22 stycznia)

Drugi etap rozpoczyna się 16 stycznia i trwa do końca (do północy) 22 stycznia.

W etapie tym wszyscy uczestnicy wysyłają do mnie GeekMail'a z listą wymian. Brak takiego GeekMail'a to brak wymian dla tego uczestnika (nikt nie dostanie jego/jej gier ani on/ona nie dostanie żadnej gry). Proszę zatytułować GeekMail'a „MatHandel #11 – Lista wymian”.

Lista wymian to ciąg linii tekstu, każda w następującym formacie:
(NICK) NUMER_MOJEJ_GRY : NUMER_GRY_1 NUMER_GRY_2 ... NUMER_GRY_n
gdzie: NICK to nasz nick na BGG, NUMER_MOJEJ_GRY to numer naszej oferty (gry) dla której podajemy listę wymian (numer to liczba porządkowa wpisu na liście), NUMER_GRY_1, NUMER_GRY_2, ..., NUMER_GRY_n to numery (ponownie liczby porządkowe wpisów) gier które nas interesują w zamian za grę NUMER_MOJEJ_GRY. Lista wymian może być pusta, co oznacza, że gry NUMER_MOJEJ_GRY nie chcemy wymienić w ogóle. Lista ta może być dowolnie długa. Kolejność na liście nie ma znaczenia. Na liście może pojawić się średnik (;) który wyznacza preferencje. Gry za średnikiem interesują nas w wymianie mniej niż te przed średnikiem. Średniki kumulują się.

Przykład (hipotetyczny):
(adambadura) 12 : 3 7 ; 11 28
Oznacza to, że użytkownik adambadura chce za swoją grę przedstawioną we wpisie 12, grę z wpisu 3 lub grę z wpisu 7 (obie tak samo). Mniej chętnie, ale ciągle akceptowalnie, gotów jest się wymienić na grę z wpisu 11 lub grę z wpisu 28. Jeśli dojdzie do wymiany i użytkownik adambadura będzie musiał oddać komuś grę 12 to na pewno dostanie za nią jedną z gier 3, 7, 11 lub 28 i nic innego. Musi się jednak liczyć z tym, że może to być owo 28 a nie 3.

Popularne tytuły często pojawiają się na liście (są zgłaszane do wymiany) wiele razy. Na ogół jest nam obojętne którą konkretnie sztukę dostaniemy, ale chcemy tylko jedną, a nie więcej. Tak więc jeśli chcemy jakiś tytuł który występuje więcej niż raz to powinniśmy użyć dodatkowej sztuczki w postaci nazwanej listy.

Nazwane listy mają ten sam format co wcześniej opisane listy wymian, z tą jedynie różnicą, że zamiast numeru naszej gry (NUMER_MOJEJ_GRY) podajemy nazwę listy rozpoczynającą się od znaku procenta (%). Nazwa może składać się jedynie z liter, podkreśleń "_" i cyfr (ale nie mogą zaczynać się cyfrą). Nazwy takiej (razem z owym procentem) możemy dalej używać w listach wymian (i w innych listach nazwanych) tak jakby była to jedna gra.

Przykład (hipotetyczny)
(adambadura) %BRASS : 3 7 24 119
(adambadura) 5 : X X %BRASS X X
(adambadura) 16 : X %BRASS X X X
Oznacza to, że użytkownik adambadura chce w wymianie dostać jedną z gier (3, 7, 24 lub 119) ale tylko jedną. System ustalający wymiany zapewni więc, że nie stanie się tak iż adambadura dostanie za grę 5 grę 3, a za grę 16 grę 7. Warto zwrócić uwagę, że oczywiście gry wymienione na takiej nazwanej liście mogą być zupełnie różne, ale na ogół korzystamy z tego do oznaczania wielu wystąpień tej samej gry.

Takie wpisy, każdy w osobnej linii, uczestnicy robią dla każdej gry w ofercie i wysyłają to do mnie. (Jeśli ktoś nie uwzględni wymian dla jakichś swoich gier to ich nie wymieni.) Tekstu nie formatujemy ani nie upiększamy w żaden sposób. Choć dopuszczam zmianę zdania i aktualizację listy wymian, to jednak upraszam o nie nadużywanie tego.

Zalecam, żeby uczestnicy nie chcący wymienić jakiejś gry wysyłali dla niej pustą listę wymian, a nie pomijali ją zupełnie. W ten sposób nie będę miał wątpliwości, że ten ktoś nie chce wymienić tej gry, a nie że zapomniał o niej. (To się uogólnia też na przypadek, że ktoś nie chce wymienić żadnej gry.)

Etap III (23 stycznia - …)

W tym etapie najpierw wyznaczam wstępne wymiany i publikuję je (mam zamiar uczynić to 23 stycznia, raczej bliżej 00:00 niż 24:00 – ale nie mogę tego obiecać).

Od ogłoszenia wstępnych wyników daję 24 godziny na zgłaszanie zażaleń. Zażalenia rozpatruję ja i nie ma wyższych instancji. Po tym czasie (w którym wyniki mogą się zmieniać - proszę więc nie przyzwyczajać się do nich) ogłoszę ostateczny koniec i można będzie przejść do wymian.

Dalej uczestnicy wymieniają się danymi adresowymi za pomocą GeekMail'i. Ważne jest użycie (przynajmniej do pierwszego kontaktu, jak potem dalej będzie wyglądała komunikacja to już sprawa uczestników) GeekMail'i bo biorąc pod uwagę uwarunkowania realizacji akcji to jedyny pewny sposób. Zaleca się, by to odbiorca podał dane adresowe (czy co tam innego trzeba) nadawcy, więc to odbiorca winien wykazać się inicjatywą.

Poprawka do listy wymian przysłana w tym (trzecim) etapie (w drugim etapie można poprawiać bez ograniczeń!) będzie dopuszczona wtedy i tylko wtedy jeśli będzie dotyczyła gry w liście nazwanej. Dokładniej:
(1) jeśli gra na liście nazwanej nie jest grą sugerowaną przez nazwę listy to:
(1.1) można w ramach poprawki ją usunąć,
(1.2) można w ramach poprawki zamienić ją na właściwą grę (a więc taką, która pasuje do nazwy),
(2) jeśli gry która pasuje do nazwy nie ma na liście to można ją dodać.

Przykład (hipotetyczny)
(adambadura) %BRASS : 3 7 24 119

Jeśli 3 to nie Brass, to użytkownik adambadura może w ramach poprawek: (1) poprosić o usunięcie 3 z tej nazwanej listy, (2) poprosić o zamianę 3 na 31 jeśli 31 to Brass i (3) poprosić o dodanie 31 do listy jeśli 31 to Brass.

Nazwana lista klarownie wyznacza preferencje użytkownika. Dzięki temu możemy dać wiarę, że pomyłka, to pomyłka a nie lekkomyślność przy wymianie.

Proszę zwrócić uwagę, że nazwana lista musi mieć nazwę która klarownie identyfikuje grę. Nazwa w stylu „%FAJNE_GRY” nie daje żadnych podstaw do zgłaszania poprawek.

Informacje Końcowe

Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za wyniki akcji. Nieuczciwi uczestnicy są rzadkością, ale jednak zdarzają się. Podobnie nie dość dokładne opisy stanu używanych gier też miewają miejsce. Upraszam więc o uwagę i rozwagę. Także przy przygotowywaniu list wymian, byśmy nie byli nieprzyjemnie zaskoczeni.

W sprawach „administracyjnych” należy kontaktować się ze mną. Preferuję GeekMail'a z tytułem zaczynającym się od „MatHandel #11 – ”. Można też pisać na forum.
Your Tags: Add tags
Popular Tags: [View All]
  • [+] Dice rolls
1 , 2 , 3 , 4 , 5  Next »    |  
1. Board Game: Simply Ingenious added by arturion on 2012-01-03 18:19:53
2. Board Game: Sid Meier's Civilization: The Board Game added by Finnan on 2012-01-03 18:49:25
3. Board Game: Mousquetaires du Roy added by Finnan on 2012-01-03 18:52:06
4. Board Game: 20th Century added by Finnan on 2012-01-03 18:53:33
5. Board Game: City Tycoon added by Finnan on 2012-01-03 18:54:34
6. Board Game: London added by Finnan on 2012-01-03 18:55:52
7. Board Game: Toledo added by ozzman1 on 2012-01-03 23:49:33
8. Board Game: Merchants added by Happosai on 2012-01-03 23:50:32
9. Board Game: Upon a Salty Ocean added by ozzman1 on 2012-01-03 23:50:36
10. Board Game: Ticket to Ride: Märklin added by ozzman1 on 2012-01-03 23:51:48
11. Board Game: Elasund: The First City added by Happosai on 2012-01-03 23:52:04
12. Board Game: Steam added by ozzman1 on 2012-01-03 23:53:48
13. Board Game: Mansions of Madness added by thinspoon on 2012-01-04 00:40:13
14. Board Game: Citadels added by thinspoon on 2012-01-04 00:41:20
15. Board Game: Sid Meier's Civilization: The Board Game added by thinspoon on 2012-01-04 00:42:08
16. Board Game: Catan added by thinspoon on 2012-01-04 00:43:32
17. Board Game: Deadwood added by thinspoon on 2012-01-04 00:44:40
18. Board Game: The Lord of the Rings: The Card Game added by thinspoon on 2012-01-04 00:46:01
19. Board Game: Marvel Heroes added by thinspoon on 2012-01-04 00:51:05
20. Board Game: Target Earth added by thinspoon on 2012-01-04 00:52:17
21. Board Game: Heroes of Graxia added by thinspoon on 2012-01-04 00:53:50
22. Board Game: Inwigilacja Luksusowa added by thinspoon on 2012-01-04 00:55:56
23. Board Game: Mustang added by thinspoon on 2012-01-04 00:57:11
24. Board Game: Venedig added by lhapka on 2012-01-04 01:00:10
25. Board Game: The Da Vinci Code Board Game: The Quest for the Truth added by lhapka on 2012-01-04 01:01:37
26. Board Game: Qubix added by lhapka on 2012-01-04 01:02:17
27. Board Game: Mozaika added by lhapka on 2012-01-04 01:04:13
28. Board Game: Poseidon added by Radek0 on 2012-01-04 01:30:40
29. Board Game: Merchants of the Middle Ages added by Radek0 on 2012-01-04 01:31:21
30. Board Game: Timbuktu added by Radek0 on 2012-01-04 01:31:58
31. Board Game: Neue Heimat added by Radek0 on 2012-01-04 01:32:37
32. Board Game: Inca Empire added by Radek0 on 2012-01-04 01:33:10
33. Board Game: Lost Cities added by Erast_i_ewejka on 2012-01-04 02:15:06
34. Board Game: Cave Troll added by watman on 2012-01-04 02:23:37
35. Board Game: Forbidden Island added by jingowawa on 2012-01-04 02:36:41
36. Board Game: Valdora added by comma777 on 2012-01-04 02:36:44
37. Board Game: Hacienda added by jingowawa on 2012-01-04 02:37:11
38. Board Game: Before the Wind added by jingowawa on 2012-01-04 02:37:39
39. Board Game: Yspahan added by jingowawa on 2012-01-04 02:38:07
40. Board Game: Friesematenten added by jingowawa on 2012-01-04 02:39:07
41. Board Game: Catan Histories: Settlers of America – Trails to Rails added by comma777 on 2012-01-04 02:39:30
42. Board Game: Boomerang added by comma777 on 2012-01-04 02:41:07
43. Board Game: Vineta added by comma777 on 2012-01-04 02:42:36
44. Board Game: Super Munchkin added by comma777 on 2012-01-04 02:52:50
45. Board Game: Mansions of Madness added by comma777 on 2012-01-04 02:59:58
46. Board Game: Age of Steam added by comma777 on 2012-01-04 03:00:44
47. Board Game: Perikles added by comma777 on 2012-01-04 03:02:12
48. Board Game: Carson City added by 77rpm on 2012-01-04 03:06:05
49. Board Game: Risk (Revised Edition) added by 77rpm on 2012-01-04 03:08:52
50. Board Game: Thunderstone added by 77rpm on 2012-01-04 03:10:09
51. Board Game: A Few Acres of Snow added by Krolik on 2012-01-04 03:10:30
52. Board Game: Call of Cthulhu: The Card Game added by 77rpm on 2012-01-04 03:11:28
53. Board Game: Middle-Earth Quest added by Krolik on 2012-01-04 03:13:19
54. Board Game: Nefertiti added by Krolik on 2012-01-04 03:17:01
55. Board Game: Empire of the Sun added by Krolik on 2012-01-04 03:19:12
56. Board Game: Arcana added by bsabik on 2012-01-04 03:39:15
57. Board Game: Pandemic added by elprzybyllo on 2012-01-04 03:40:53
58. Board Game: Merchants & Marauders added by Klos_X on 2012-01-04 04:36:53
59. Board Game: 51st State added by Klos_X on 2012-01-04 04:38:15
60. Board Game: Call of Cthulhu: The Card Game added by Klos_X on 2012-01-04 04:39:44
61. Board Game: Unpublished Prototype added by Klos_X on 2012-01-04 04:42:06
62. Board Game: Quest: A Time of Heroes added by Klos_X on 2012-01-04 04:44:17
63. Board Game: Zombiaki II: Attack on Moscow added by Klos_X on 2012-01-04 04:45:43
64. Board Game: Tàin added by mnowaczy on 2012-01-04 04:46:19
65. Board Game: Hermagor added by Harun on 2012-01-04 04:54:32
66. Board Game: The Manhattan Project added by yosz on 2012-01-04 05:25:14
67. Board Game: Le Havre added by yosz on 2012-01-04 05:27:53
68. Board Game: Urban Sprawl added by yosz on 2012-01-04 05:31:11
69. Board Game: 12 Thieves added by comma777 on 2012-01-04 05:54:45
70. Board Game: Warhammer: Invasion added by MacKill on 2012-01-04 06:14:48
71. Board Game: Warhammer: Invasion – Legends added by MacKill on 2012-01-04 06:25:25
72. Board Game: The Little Orchard added by Senthe on 2012-01-04 07:10:29
73. Board Game: Hey, That's My Fish! added by MisterC on 2012-01-04 07:11:57
74. Board Game: Hey, That's My Fish! added by MisterC on 2012-01-04 07:13:24
75. Board Game: Hooop! added by MisterC on 2012-01-04 07:14:24
76. Board Game: Bananas added by MisterC on 2012-01-04 07:15:08
77. Board Game: Kraby added by MisterC on 2012-01-04 07:15:48
78. Board Game: Neuroshima Hex! Duel added by MisterC on 2012-01-04 07:16:30
79. Board Game: RattleSnake added by MisterC on 2012-01-04 07:18:28
80. Board Game: Super Farmer added by MisterC on 2012-01-04 07:19:27
81. Board Game: Labyrinth: The Paths of Destiny added by Senthe on 2012-01-04 07:23:36
82. Board Game: Rummikub: Start Right added by MisterC on 2012-01-04 07:25:59
83. Board Game: Harry Potter Hogwarts added by Senthe on 2012-01-04 07:29:31
84. Board Game: Mustang added by Senthe on 2012-01-04 07:30:56
85. Board Game: Shave a Sheep added by MisterC on 2012-01-04 07:31:27
86. Board Game: River Dragons added by MisterC on 2012-01-04 07:35:06
87. Board Game: Genesis added by ryba555 on 2012-01-04 08:20:29
88. Board Game: Stronghold added by ryba555 on 2012-01-04 08:36:57
89. Board Game: Automobile added by ryba555 on 2012-01-04 08:41:19
90. Board Game: Battlestar Galactica: The Board Game added by ryba555 on 2012-01-04 09:06:28
91. Board Game: Wolsung: The Boardgame added by Athotis on 2012-01-04 13:06:55
92. Board Game: Don Peperoni added by Athotis on 2012-01-04 13:07:56
93. Board Game: 51st State added by Athotis on 2012-01-04 13:09:28
94. Board Game: Battue: Storm of the Horse Lords added by Athotis on 2012-01-04 13:14:16
95. Board Game: Yspahan added by Athotis on 2012-01-04 13:16:45
96. Board Game: Before the Wind added by Athotis on 2012-01-04 13:23:52
97. Board Game: Sector 41 added by rhcorvin on 2012-01-04 13:44:07
98. Board Game: Tomb: Cryptmaster added by Sandking on 2012-01-04 13:45:20
99. Board Game: Titan added by rhcorvin on 2012-01-04 13:46:32
100. Board Game: Friedrich added by miras23 on 2012-01-04 13:48:40
101. Board Game: Mansions of Madness added by Sandking on 2012-01-04 13:49:19
102. Board Game: Commands & Colors: Napoleonics added by miras23 on 2012-01-04 13:53:22
103. Board Game: Liberator: Warszawa 1944 added by dracoPL on 2012-01-23 08:05:08
104. Board Game: Kachina added by dracoPL on 2012-01-04 13:58:48
105. Board Game: Glory to Rome added by dracoPL on 2012-01-04 14:01:13
106. Board Game: Awans: Zostań Marszałkiem Polski added by dracoPL on 2012-01-04 14:02:17
107. Board Game: Ghost Stories added by Sandking on 2012-01-04 14:03:42
108. Board Game: Queen's Necklace added by dracoPL on 2012-01-04 14:04:50
109. Board Game: Zombiaki II: Attack on Moscow added by dracoPL on 2012-01-04 14:05:29
110. Board Game: Pola Naftowe added by dracoPL on 2012-01-04 14:06:25
111. Board Game: Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft Board Game added by Sandking on 2012-01-04 14:08:09
112. Board Game: Power Grid: Factory Manager added by comsta on 2012-01-04 14:19:37
113. Board Game: 7 Wonders added by comsta on 2012-01-04 14:21:03
114. Board Game: Assyria added by comsta on 2012-01-04 14:23:08
115. Board Game: Comuni added by comsta on 2012-01-04 14:24:16
116. Board Game: Neuland added by comsta on 2012-01-04 14:25:09
117. Board Game: 51st State added by comsta on 2012-01-04 14:26:19
118. Board Game: Roma added by comsta on 2012-01-04 14:26:59
119. Board Game: Tigris & Euphrates added by comsta on 2012-01-04 14:29:20
120. Board Game: GIPF Project Set 1 added by comsta on 2012-01-04 14:30:04
121. Board Game: Snorta! added by comsta on 2012-01-04 14:34:09
122. Board Game: Lost Valley added by comsta on 2012-01-04 14:34:54
123. Board Game: Manila added by comsta on 2012-01-04 14:35:22
124. Board Game: Talisman (Revised 4th Edition) added by Inermis on 2012-01-04 14:53:23
125. Board Game: Munchkin added by m1sha on 2012-01-04 15:09:22
126. Board Game: BANG! added by Inermis on 2012-01-04 15:13:05
127. Board Game: Sid Meier's Civilization: The Board Game added by Inermis on 2012-01-04 15:18:48
128. Board Game: Lord of the Rings: Friends & Foes added by zewsi on 2012-01-04 16:05:08
129. Board Game: Wings of War: Burning Drachens added by zewsi on 2012-01-04 16:06:33
130. Board Game: Lord of the Rings added by Erast_i_ewejka on 2012-01-04 16:07:28
131. Board Game: Hannibal Barkas added by zewsi on 2012-01-04 16:09:29
132. Board Game: Railways of the World added by zewsi on 2012-01-04 16:11:47
133. Board Game: The Market of Alturien added by razul on 2012-01-04 16:27:03
134. Board Game: Cuba added by razul on 2012-01-04 16:27:38
135. Board Game: Race for the Galaxy added by razul on 2012-01-04 16:28:26
136. Board Game: Through the Desert added by razul on 2012-01-04 16:29:56
137. Board Game: 7 Wonders added by razul on 2012-01-04 16:30:55
138. Board Game: Piraci: Córka Gubernatora added by Erast_i_ewejka on 2012-01-04 16:44:54
139. Board Game: Basilica added by Grucha on 2012-01-05 00:19:06
140. Board Game: Sid Meier's Civilization: The Board Game added by Zero_1627 on 2012-01-05 01:22:46
141. Board Game: Dominion: Intrigue added by Zero_1627 on 2012-01-05 01:25:18
142. Board Game: Friedrich added by wilczelyko on 2012-01-05 01:35:11
143. Board Game: Monsters Menace America added by wilczelyko on 2012-01-05 01:37:52
144. Board Game: City Tycoon added by Cinek on 2012-01-05 02:12:11
145. Board Game: Rattus added by Cinek on 2012-01-05 02:13:17
146. Board Game: Hannibal Barkas added by Cinek on 2012-01-05 02:19:22
147. Board Game: Dominion added by Cinek on 2012-01-05 02:20:26
148. Board Game: Dominion: Intrigue added by Cinek on 2012-01-05 02:21:05
149. Board Game: K2 added by Cinek on 2012-01-05 02:23:01
150. Board Game: Tàin added by Cinek on 2012-01-05 02:25:03
151. Board Game: Arcana added by zoax on 2012-01-05 03:58:57
152. Board Game: Condottiere added by zoax on 2012-01-05 04:09:30
153. Board Game: Janus added by zoax on 2012-01-05 04:13:14
154. Board Game: Mississippi added by zoax on 2012-01-05 04:16:16
155. Board Game: Die Augen der Kali added by zoax on 2012-01-05 04:18:46
156. Board Game: Greyhounds added by zoax on 2012-01-05 04:20:22
157. Board Game: Shogun added by zoax on 2012-01-05 04:21:43
158. Board Game: Carcassonne added by zoax on 2012-01-05 04:25:29
159. Board Game: Clue: Discover the Secrets added by zoax on 2012-01-05 05:53:56
160. Board Game: The Witcher: The Adventure Card Game added by zoax on 2012-01-05 05:56:57
161. Board Game: Boomtown added by zoax on 2012-01-05 05:58:50
162. Board Game: Wyspa added by zoax on 2012-01-05 06:00:11
163. Board Game: Battles of Westeros added by bogas_9 on 2012-01-05 06:27:42
164. Board Game: Age of Industry added by bogas_9 on 2012-01-05 06:30:11
165. Board Game: Fortuna added by magicpepe on 2012-01-05 08:30:47
166. Board Game: Show Business added by ferenz on 2012-01-05 12:47:15
167. Board Game: Thunderstone added by omam1234 on 2012-01-05 14:23:15
168. Board Game: Genoa added by Feanor_AB on 2012-01-05 14:24:35
169. Board Game: Serenissima (first edition) added by omam1234 on 2012-01-05 14:27:21
170. Board Game: Saboteur added by omam1234 on 2012-01-05 14:37:29
171. Board Game: Qubix added by Feanor_AB on 2012-01-05 14:39:02
172. Board Game: Eketorp added by omam1234 on 2012-01-05 14:51:37
173. Board Game: Dracula added by omam1234 on 2012-01-05 14:56:47
174. Board Game: Small World Underground added by omam1234 on 2012-01-05 15:01:41
175. Board Game: Summoner Wars added by omam1234 on 2012-01-05 15:05:14
176. Board Game: Through the Ages: A Story of Civilization added by omam1234 on 2012-01-05 15:08:47
177. Board Game: Masons added by popoko on 2012-01-05 16:55:52
178. Board Game: Before the Wind added by popoko on 2012-01-05 17:04:58
179. Board Game: Dominion added by mikolajl on 2012-01-05 19:18:15
180. Board Game: Eminent Domain added by mikolajl on 2012-01-05 19:20:05
181. Board Game: Ticket to Ride: Märklin added by mikolajl on 2012-01-05 19:24:05
182. Board Game: War of the Ring added by PMichalak on 2012-01-06 04:20:40
183. Board Game: The Great Fire of London 1666 added by PMichalak on 2012-01-06 04:24:18
184. Board Game: Caylus added by PMichalak on 2012-01-06 04:25:12
185. Board Game: Puerto Rico added by PMichalak on 2012-01-06 04:36:26
186. Board Game: Diamonds Club added by protoplasm on 2012-01-06 04:44:14
187. Board Game: Warhammer: Invasion added by zoax on 2012-01-06 04:47:53
188. Board Game: Wars of the Roses: Lancaster vs. York added by protoplasm on 2012-01-06 04:48:34
189. Board Game: Krone & Schwert added by zoax on 2012-01-06 04:50:49
190. Board Game: Kingpin added by zoax on 2012-01-06 04:52:02
191. Board Game: Onirim added by zoax on 2012-01-06 04:54:10
192. Board Game: Cairo added by zoax on 2012-01-06 04:56:23
193. Board Game: Kolejka added by zoax on 2012-01-06 04:57:23
194. Board Game: Sole Mio! added by zoax on 2012-01-06 04:59:24
195. Board Game: Hoity Toity added by zoax on 2012-01-06 05:06:11
196. Board Game: Cave Troll added by zoax on 2012-01-06 05:08:08
197. Board Game: Magiczny Miecz: Jaskinia added by zoax on 2012-01-06 05:17:20
198. Board Game: Mr. Jack added by zoax on 2012-01-06 05:22:31
199. Board Game: Caligula added by salgi on 2012-01-06 05:22:32
200. Board Game: Munchkin added by zoax on 2012-01-06 05:24:45
201. Board Game: Munchkin Booty added by zoax on 2012-01-06 05:29:21
202. Board Game: Troyes added by zoax on 2012-01-06 05:32:10
203. Board Game: Wacky Wacky West added by zoax on 2012-01-06 05:43:15
204. Board Game: Blokus added by zoax on 2012-01-06 05:45:37
205. Board Game: Scotland Yard added by zoax on 2012-01-06 05:47:36
206. Board Game: Twilight Struggle added by zoax on 2012-01-06 05:51:45
207. Board Game: Cleopatra and the Society of Architects added by zoax on 2012-01-06 05:54:48
208. Board Game: Chang Cheng added by zoax on 2012-01-06 06:05:52
209. Board Game: Hey, That's My Fish! added by zoax on 2012-01-06 06:07:36
210. Board Game: Galaxy Trucker added by arminger on 2012-01-06 06:58:53
211. Board Game: Forbidden Island added by zoax on 2012-01-06 07:00:11
212. Board Game: The Princes of Florence added by arminger on 2012-01-06 07:00:54
213. Board Game: El Grande added by arminger on 2012-01-06 07:02:17
214. Board Game: Dominion added by arminger on 2012-01-06 07:03:04
215. Board Game: Risk (Revised Edition) added by zoax on 2012-01-06 07:03:41
216. Board Game: Ubongo added by arminger on 2012-01-06 07:04:00
217. Board Game: Die Säulen der Erde: das Kartenspiel added by zoax on 2012-01-06 07:05:44
218. Board Game: Abalone Classic added by Baartoszz on 2012-01-06 08:22:09
219. Board Game: Hector and Achilles added by Baartoszz on 2012-01-06 08:28:12
220. Board Game: Ice Flow added by Baartoszz on 2012-01-06 08:31:05
221. Board Game: Junta added by Baartoszz on 2012-01-06 08:37:10
222. Board Game: Go added by Baartoszz on 2012-01-06 08:47:54
223. Board Game: Palazzo added by Baartoszz on 2012-01-06 08:51:58
224. Board Game: Paris Connection added by Baartoszz on 2012-01-06 08:56:53
225. Board Game: Quo Vadis? added by Baartoszz on 2012-01-06 09:01:45
226. Board Game: Ramses II added by Baartoszz on 2012-01-06 09:37:04
227. Board Game: Santy Anno added by Baartoszz on 2012-01-06 09:49:31
228. Board Game: Tongiaki: Journey into the Unknown added by Baartoszz on 2012-01-06 09:52:03
229. Board Game: 12 Thieves added by Baartoszz on 2012-01-06 09:55:45
230. Board Game: Power Grid added by Baartoszz on 2012-01-06 09:59:02
231. Board Game: Vinhos added by krystek2 on 2012-01-06 10:18:39
232. Board Game: Richard III: The Wars of the Roses added by krystek2 on 2012-01-06 10:19:45
233. Board Game: Show Business added by staszek on 2012-01-06 10:55:28
234. Board Game: Macao added by staszek on 2012-01-06 10:57:19
235. Board Game: Shipyard added by staszek on 2012-01-06 11:00:13
236. Board Game: Space Dealer added by Baartoszz on 2012-01-06 11:24:03
237. Board Game: Trains, Planes & Automobiles added by Cino on 2012-01-06 12:36:42
238. Board Game: New England added by Cino on 2012-01-06 12:39:13
239. Board Game: Heads of State added by Cino on 2012-01-06 12:40:54
240. Board Game: Endeavor added by Cino on 2012-01-06 12:42:37
241. Board Game: Kachina added by Cino on 2012-01-06 12:50:23
242. Board Game: Long Shot added by Cino on 2012-01-06 12:51:32
243. Board Game: Dungeon Lords added by Cino on 2012-01-06 12:52:11
244. Board Game: Labirynt Czarnoksiężnika added by Cino on 2012-01-06 13:13:03
245. Board Game: Wooly Wars added by pawel1454 on 2012-01-06 13:18:18
246. Board Game: Space Hulk: Death Angel – The Card Game added by pawel1454 on 2012-01-06 13:23:08
247. Board Game: The World Cup Game added by Cino on 2012-01-06 13:37:18
248. Board Game: Amazing Space Venture added by Cino on 2012-01-06 13:38:20
249. Board Game: UFOs! Fritten aus dem All added by Cino on 2012-01-06 13:39:30
250. Board Game: Magnum Sal added by farmeriusz on 2012-01-06 16:55:29
1 , 2 , 3 , 4 , 5  Next »    |