GeekGold Bonus for All Supporters at year's end: 1000!

9,519 Supporters

$15 min for supporter badge & GeekGold bonus
17 Days Left

Support:

Recommend
6 
 Thumb up
 Hide
56 Posts
1 , 2 , 3  Next »   | 

GrEEK Guild Retro» Forums » General

Subject: Ελληνικη Math Trade Σεπτεμβριου 2017 rss

Your Tags: Add tags
Popular Tags: [View All]
Δημητρης Βασιαδης
Greece
Ζωγραφου, Αθηνα
Αττική
flag msg tools
designer
mbmbmbmbmb
Αρχισε η math trade!

https://www.boardgamegeek.com/geeklist/230820/greek-sep-2017...

Θυμιζω καποια πραγματα που θα μας γλυτωσουν αρκετο χρονο κ κοπο:

Μικροφθορες, ελλειψεις, ζημιες να περιγραφουν με BOLD γραμματα.
ΜΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ "ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ" ΕΑΝ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ Ή ΣΤΑ COMPONENTS ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΨΕΓΑΔΙ. Αριστη κατασταση σημαινει: εβγαλα την ζελατινα, το επαιξα 1-2 φορες και δεν υπηρξε η παραμικρη φθορα.

Εαν εισαγετε παιχνιδι που εχει κειμενο και δεν ειναι αγγλικο ή ελληνικο, τοτε αναφερετε ξεκαθαρα "ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ/ΠΟΛΥ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΕ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ/ΓΑΛΛΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ" με BOLD γραμματα και επειτα πειτε την γνωμη σας για το πόσο playable καθισταται το παιχνιδι.

Εχετε οπτικη επαφη και ελεγξτε τα αντικειμενα πριν ληξει η προθεσμια να αλλαξετε την περιγραφη σας.

Ολα τα "outside the scope of BGG" items, οπως πχ τα χρηματα, θα πρεπει να συνοδευονται απο τιτλο μεσα στην περιγραφη ως εξης:
+altname+ ΤΙΤΛΟΣ -altname-

Η εικονα στο entry να ταιριαζει με την ακριβη εκδοση του αντικειμενου. Για να το κανετε αυτο, εισαγετε τον σωστο αριθμο εικονας που μπορειτε να ψαξετε στα versions του παιχνιδιου.

Τα sweeteners εχουν τις ιδιες απαιτησεις στην περιγραφη που εχουν και τα κανονικα αντικειμενα, πχ εκδοση, γλωσσα, φθορες, εαν λειπει το κουτι να το αναφερετε κλπ

Ολα τα print n play παιχνιδια, ή παιχνιδια με ελλιπη components, ή entries που αφορουν σκορπια components απο παιχνιδι, και οποιοδηποτε entry γενικα εχει σημαντικα μειωμενη αξια σε σχεση με μια πληρη official εκδοση του παιχνιδιου, απαγορευεται να εισαχθουν σαν κανονικο entry παιχνιδιου!
Τα entries αυτα πρεπει να εισαχθουν ως "outside the scope of BGG" και να αναφερονται με bold γραμματα και μεγαλυτερη γραμματοσειρα οι διαφορες απο την official εκδοση. Μεσα στην περιγραφη δικαιουστε να δωσετε καταλληλο τιτλο, πχ
+altname+ print n play agricola -altname-
+altname+ μονο οι αγγλικες καρτες απο το agricola -altname-

Μην χρησιμοποιειτε λαστιχακια για την ταξινομηση των components καθως μετα απο λιγους μηνες τα λαστιχακια ξεραινονται πανω στις καρτες/κουτια κλπ σημαδευοντας και αχρηστευοντας τα components.

Για παιχνιδια της GMT, αναφερετε αν περιεχουν mounted χαρτη, ακομα κ αν ολες οι εκδοσεις εχουν/δεν εχουν mounted χαρτη.

η επικοινωνια σε περιπτωση λαθους περιγραφης σας, θα πρεπει να αρχιζει απο εσας και με αμεση προταση μορφων αποζημιωσης ή εναλλακτικων λυσεων. Απαγορευεται να ρωτατε τον παραληπτη αν επιθυμει ή οχι αποζημιωση/λυση κ να τον βαζετε ετσι στην δυσαρεστη θεση να ζητιανεψει την αποζημιωση που οφειλετε να δωσετε.
Η math trade ειναι φιλικη διαδικασια οσο και ο καθενας μας ειναι υπευθυνος των περιγραφων που δινει, διαφορετικα προκειται περι γαϊδουριας. Αρχιζετε λοιπον αμεσα την συζητηση για αποζημιωση/λυση οταν διαπιστωσετε αποκλιση απο την περιγραφη που δωσατε, χωρις να ρωτατε τον παραληπτη αν θελει ή οχι αποζημιωση ή εναλλακτικη. Αντιστροφως, ο παραληπτης δικαιουται αποζημιωση αλλά δεν δικαιουται να φερθει εκρηκτικα, τιμωρητικα ή με οποιοδηποτε μειωτικο τροπο. Εαν δεν πιστευετε οτι το εχετε, μην συμμετεχετε.

Μην χρησιμοποιειτε bold γραμματα, παρα μονο για να προειδοποιησετε για παρεξηγησεις οπως οι παραπανω.

ΟΛΟΙ ΟΙ ΝΕΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ -ΔΗΛ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΝΤΟΣ 6 ΜΗΝΩΝ - ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΛΗΡΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΗΝ TRADE

παρακαλω αν αναγνωρισετε καποιον νεο χρηστη, στειλτε μου ενα geekmail

5 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Δημητρης Βασιαδης
Greece
Ζωγραφου, Αθηνα
Αττική
flag msg tools
designer
mbmbmbmbmb
Για να εισαγετε αυτοματα τα αντικειμενα σας απο άλλες trades και να γλυτωσετε πολυ χρονο, ακολουθηστε το κατωθι link.

http://bgg.activityclub.org/olwlg/addmygames.cgi?listid=2308...

διαλεξτε μια προηγουμενη trade στην οποια εχετε συμμετεχει και επειτα διαλεξτε το αντικειμενο που θελετε να εισαγετε, αφου τσεκαρετε οτι δεν εχει συμβει καποια αλλαγη στο αυτοματο copy/paste της περιγραφης του.

σε περιπτωση που θελετε να γνωριζετε να κανετε μονοι σας την διαδικασια, το ανωθεν link το εκανα copy-paste ως εξης:
http://bgg.activityclub.org/olwlg/

2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
chris 34
Greece
Zevgolatio
Corinth
flag msg tools
mbmbmbmbmb

Παιδια το Item 5674011 μου λεει δεν υπαρχει , το διεγραψε ο ιδιοκτητης του ή ειναι καποιο προσωρινό προβλημα του site ??

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Βραδύπους Ένα
Greece
Athens
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Πιθανοτατα το πρωτο.

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Mike Smaragdakis
Greece
Chalkida
Evoia
flag msg tools
Εγώ διέγραψα ένα item, οπότε μάλλον αυτό είναι. Τι προσπάθησες να κάνεις και σου βγάζει αυτό το μήνυμα; Στους κανόνες λέει ότι μπορούμε να διαγράφουμε πλέον items χωρίς να δημιουργείται πρόβλημα.
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Βραδύπους Ένα
Greece
Athens
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Ισχυει, κ εγω εχω διαγραψει μερικα. Επιτρεπεται εδω κ αρκετο καιρο.
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Δημητρης Βασιαδης
Greece
Ζωγραφου, Αθηνα
Αττική
flag msg tools
designer
mbmbmbmbmb
Ισχυει και μαλιστα ενθαρρυνεται. Επιπλεον δεν πρεπει να χρησιμοποιουνται οι αυξοντες αριθμοι της λιστας για κανεναν λογο, γιατι κ εγω θα διαγραψω items απο οποιοδηποτε ατομο δεν μου εχει στειλει τα στοιχεια του εως την αρχη των wants. (εχω αποστειλει μεηλ σε ολα τα ατομα που ειδα να συμμετεχουν τα οποια δεν εχω τα στοιχεια τους. οι περισσοτεροι εχουν απαντησει αμεσα)

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Δημητρης Βασιαδης
Greece
Ζωγραφου, Αθηνα
Αττική
flag msg tools
designer
mbmbmbmbmb
Υπάρχουν καποιοι νεοι χρηστες που εχουν συμμετασχει σε αλλη μια ή καμια trade και οι οποιοι δεν εχουν ανταποκριθει στο καλεσμα μου για να μου αποστειλουν στοιχεια.

Επειδη προσφατως στο guild (καποιος εκλεψε απο το κελι ενα παιχνιδι) αλλά και παλαιοτερα στην trade υπηρξαν χρηστες με δολο (ενας καθυστερησε ενα χρονο να αποστειλει δυο παιχνιδια και δεχτηκε να τα αποστειλει μονο επειδη του εκανα παρενοχληση στο τηλεφωνο για μηνες), θα ηθελα την συμβολη σας για το αν θα επρεπε να πατησω delete στα παιχνιδια των χρηστων που δεν εχουν δεχτει να μου στειλουν τα στοιχεια τους.

Αν θελετε να επιτρεψω στους χρηστες που δεν εχω τα στοιχεια τους να παραμεινουν και να μην σβησω τα games τους, πατηστε thumb σε αυτο το ποστ.

ευχαριστω
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Δημητρης Βασιαδης
Greece
Ζωγραφου, Αθηνα
Αττική
flag msg tools
designer
mbmbmbmbmb
επιπλεον: αν ειστε χρηστης ο οποιος μπηκε στην trade με εκ των προτερων σκοπο να τσακωθει, και εχετε ενδειξη οτι σας εχω καταλαβει απο την προτερη κακη σας συμπεριφορα, μην μπειτε στον κοπο να δηλωσετε wants. Υπαρχει για παραδειγμα ενα ατομο που μου δηλωσει προφορικα οτι οποτε ειναι νευριασμενος μπαινει στην trade για να τσακωνεται και να ξεσκαει.

Το ατομο του παραδειγματος και άτομα με αντιστοιχες προθεσεις εχετε γινει ban. Η συμμετοχη στην trade εχει τον ορο οτι θα κανετε οσες διεκδικησεις θελετε, αλλά με λογικη, ψυχραιμια και ευγενεια.

να ειμαι πιο σαφης: οποιοδηποτε ατομο εχει χρησιμοποιησει οχι χιουμοριστικα την φραση "θα σπασω τον ταδε στο ξυλο/θα του καψω το σπιτι/θα βιασω την κοπελα του κλπ γιατι το παιχνιδι που μου εστειλε εχει μια γρατζουνια" εχει γινει ban απο την trade.
Το να στειλει καποιος παιχνιδι με γρατσουνια που δεν εχει περιγραφει τον υποχρεωνει σε αποζημιωση του παραληπτη.
Το να απειλησει ετσι καποιος ομως τον αποστολεα για αυτον τον λογο τον οδηγει σε ban.
Δεν υπαρχουν τα resources στην trade (αλλά και στον πλανητη γενικα) για ατομα που φερονται ετσι: ενω προσωπικα τα βρισκω συμπεθαστατα (not), αυξανουν κατα πολλες εργατοωρες τον φορτο εργασιας του διοργανωτη (και τον ψυχικο αφου συνηθεστατα τρωω κι εγω βρισιμο) ωστε να παρεμβει για να λυσει τις διενεξεις που προκαλουνται. Το ιδιο ακριβως συμβαινει και με τις ανακριβεις περιγραφες παιχνιδιων, τις οποιες σας παρακαλω να προσεχετε οσο το δυνατον περισσοτερο.

Μας συμφερει στην tradeνα υπαρχουν οσο πιο πολλες συμμετοχες γινεται. Δεν μας συμφερει ομως να υπαρχει ουτε ενας καφρος μεσα.

Δεν ισχυριζομαι οτι εγω ειμαι τελειος στην τηρηση των ανωτερω κανονων. Το προσπαθω οσο πιο πολυ μπορω.
4 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Mike Smaragdakis
Greece
Chalkida
Evoia
flag msg tools
"οποτε ειναι νευριασμενος μπαινει στην trade για να τσακωνεται και να ξεσκαει"
Δεν ξέρω αν εδώ πρέπει να γελάμε ή να κλαίμε.

"οποιοδηποτε ατομο εχει χρησιμοποιησει οχι χιουμοριστικα την φραση"
Σε βρίσκω πολύ ελαστικό, καλό θα ήταν να λείπει τέτοιας ποιότητας χιούμορ.

"Το να στειλει καποιος παιχνιδι με γρατσουνια που δεν εχει περιγραφει τον υποχρεωνει σε αποζημιωση του παραληπτη."
Καταλαβαίνω ότι χρειάζεται αυστηρότητα για να μην αρχίσει ο κόσμος να του "ξεφεύγουν" οι όποιες φθορές, αλλά από την άλλη η συγκεκριμένη διατύπωση μου φαίνεται υπερβολική και δίνει πάτημα για να αρχίσει ο ένας και ο άλλος να ζητά αποζημιώσεις. Βέβαια εσύ είσαι ο συντονιστής και ξέρεις τι προκύπτει κάθε φορά, και χαρά στο κουράγιο σου, αλλά μου φαίνεται ότι θα πρέπει να ανεβάσω φωτογραφίες για όλα τα entries μου για να νιώθω σίγουρος, ή να τα δηλώσω όλα "καλή κατάσταση, όλο και κάποια γρατζουνιά και άσπρισμα θα υπάρχει" για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Κατά τα άλλα νομίζω ότι η math trade πρέπει να είναι πολύ απαιτητική ώστε να λειτουργήσει ομαλά, και ειδικά μετά τα πρόσφατα συμβάντα που δείχνουν ότι δυστυχώς και σε αυτό τον χώρο υπάρχουν κάφροι παντός είδους, οπότε άτομα χωρίς στοιχεία επικοινωνίας δεν πρέπει να συμμετέχουν. Και αυτό μπορεί να μην είναι αρκετό, καθώς ο καθένας μπορεί να δηλώσει ψεύτικα στοιχεία.
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Δημητρης Βασιαδης
Greece
Ζωγραφου, Αθηνα
Αττική
flag msg tools
designer
mbmbmbmbmb
Συμφωνω απολυτως, αλλά υπαρχει μια παρεξηγηση:

schmike wrote:
αλλά μου φαίνεται ότι θα πρέπει να ανεβάσω φωτογραφίες για όλα τα entries μου για να νιώθω σίγουρος, ή να τα δηλώσω όλα "καλή κατάσταση, όλο και κάποια γρατζουνιά και άσπρισμα θα υπάρχει" για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
ΝΑΙ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ.
δυστυχως αγαπητε ολα τα παραπανω ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ. αλλιως θα κληθεις να μοιραζεις μικρα χρηματικα ποσα για καθε γρατσουνια. Εχεις δικιο οτι ετσι υπαρχει ερεισμα ο καθενας να αρχισει να ζητα αποζημιωσεις. Ομως η εναλλακτικη ειναι να επιτρεπουμε στον καθενα να χρησιμοποιει την φραση "αριστη κατασταση" ενω γνωριζει πολυ καλα οτι το παιχνιδι του το μετεφερε πχ στο πορτμπαγκαζ και εχει διαφορες μικροφθορες στο κουτι, και να εννοει "αριστη κατασταση στις καρτες".
Ή για παιχνιδια που εχουν παιχτει και εχουν φθορες στις καρτες, ενω το κουτι φαινεται αθικτο, δεν μπορει να χρησιμοποιειται η φραση "αριστη κατασταση". Αυτο πρεπει να ειναι ξεκαθαρο και ειναι αυστηρο.

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Nick Pluto
Greece
Athens
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Base the Bass wrote:
Συμφωνω απολυτως, αλλά υπαρχει μια παρεξηγηση:

schmike wrote:
αλλά μου φαίνεται ότι θα πρέπει να ανεβάσω φωτογραφίες για όλα τα entries μου για να νιώθω σίγουρος, ή να τα δηλώσω όλα "καλή κατάσταση, όλο και κάποια γρατζουνιά και άσπρισμα θα υπάρχει" για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
ΝΑΙ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ.
δυστυχως αγαπητε ολα τα παραπανω ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ. αλλιως θα κληθεις να μοιραζεις μικρα χρηματικα ποσα για καθε γρατσουνια. Εχεις δικιο οτι ετσι υπαρχει ερεισμα ο καθενας να αρχισει να ζητα αποζημιωσεις. Ομως η εναλλακτικη ειναι να επιτρεπουμε στον καθενα να χρησιμοποιει την φραση "αριστη κατασταση" ενω γνωριζει πολυ καλα οτι το παιχνιδι του το μετεφερε πχ στο πορτμπαγκαζ και εχει διαφορες μικροφθορες στο κουτι, και να εννοει "αριστη κατασταση στις καρτες".
Ή για παιχνιδια που εχουν παιχτει και εχουν φθορες στις καρτες, ενω το κουτι φαινεται αθικτο, δεν μπορει να χρησιμοποιειται η φραση "αριστη κατασταση". Αυτο πρεπει να ειναι ξεκαθαρο και ειναι αυστηρο.

Εγώ σχεδόν σε όλα γράφω πολύ καλή κατάσταση και ας είναι άριστη. Για να είμαι καλυμμένος. Μονο αν ειναι σε ζελατίνα γράφω 'ζελατίνα'.
3 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Mike Smaragdakis
Greece
Chalkida
Evoia
flag msg tools
ΟΚ! Από πότε ξεκινάμε τα ζευγαρώματα;

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Δημητρης Βασιαδης
Greece
Ζωγραφου, Αθηνα
Αττική
flag msg tools
designer
mbmbmbmbmb
απο τωρα

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Δημητρης Βασιαδης
Greece
Ζωγραφου, Αθηνα
Αττική
flag msg tools
designer
mbmbmbmbmb
ΠΩΣ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΤΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΙΣ ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΕ

Αφου δηλωσετε τα wants σας πρεπει να πατησετε το submit.

Εαν το ξεχασετε ειναι σαν να μην λαβατε καθολου μερος στο trade.

Το submit θα το βρειτε στο βημα 4: κατω κατω στο μερος της σελιδας, εχει
"Click here to edit your wants" ,πατηστε το.

θα σας εμφανιστει ενας πινακας με checkboxes. ο αλγοριθμος προσπαθει να μαντεψει πραγματα που δηλωσατε που δεν τα θελετε πραγματικα, και τα εχει επισημανει με κιτρινο χρωμα στο checkbox.
Αν οντως κανετε αλλαγες, πατηστε confirm changes για να περαστουν στην βαση δεδομενων.

Επειτα, στο πανω μερος της οθονης εχει μια χρωματιστη μπαρα κ ενα απο τα μεσαια στοιχεια της λεει σε πρασινο φοντο "Submit Your Lists Here"

πατωντας αυτη την επιλογη, θα σας εμφανιστει μια ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΗ λιστα με το ΤΙ ΔΗΛΩΣΑΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΑΣ.

Αφου ελεγξετε προσεκτικα οτι δεν κανατε καποιο λαθος, πατατε το κουμπακι Submit my wants που εμφανιστηκε.

Αν ολα πηγαν καλα, θα λαβετε geekmail επιβεβαιωσης.

Εαν επειτα αλλαξετε γνωμη κ κανετε αλλαγες στα τσεκαρισματα σας, πρεπει να ξαναπατησετε το submit.

Θα λαμβανετε καθε φορα ενα geekmail επιβεβαιωσης.

Παρακαλω να τσεκαρετε τις δηλωσεις για λαθη χρησιμοποιωντας το πινακακι του step 4 και το summary. Πιθανα λαθη ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝ μετα την ανακοινωση των αποτελεσματων και θα σας βαρυνουν.

Καλα αποτελεσματα!

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Ellh G.
Greece
Aghia Paraskevi
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Καλησπέρα Δημήτρη,

Εχω αφήσει σχόλιο για το Brass (αρ. 721)...μάλλον δεν το έχεις δει.
Επειδή η εικόνα δείχνει το από Βrass και στον τίτλο βάζεις Lancashire, ήθελα να σιγουρευτώ για ποιο παιχνίδι μιλάμε.

Ευχαριστώ

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Δημητρης Βασιαδης
Greece
Ζωγραφου, Αθηνα
Αττική
flag msg tools
designer
mbmbmbmbmb
Δεν υπαρχει επιλογη για brass πιά απο το BGG. το παιχνιδι εχει μετονομαστει σε Brass: Lancashire.

στην περιγραφη διευκρινιζω οτι προκειται για το brass, με 3 διαφορετικους τροπους:
α)αλλαξα την default εικονα σε αυτή της εκδοσης που δινω.
β)Εγραψα με κεφαλαια γραμματα τον τιτλο: BRASS
γ)διευκρινησα οτι προκειται για την white goblin french/dutch edition. Tο lancashire δεν εχει κυκλοφορησει απο την white goblin

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Ellh G.
Greece
Aghia Paraskevi
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Base the Bass wrote:
Δεν υπαρχει επιλογη για brass πιά απο το BGG. το παιχνιδι εχει μετονομαστει σε Brass: Lancashire.

στην περιγραφη διευκρινιζω οτι προκειται για το brass, με 3 διαφορετικους τροπους:
α)αλλαξα την default εικονα σε αυτή της εκδοσης που δινω.
β)Εγραψα με κεφαλαια γραμματα τον τιτλο: BRASS
γ)διευκρινησα οτι προκειται για την white goblin french/dutch edition. Tο lancashire δεν εχει κυκλοφορησει απο την white goblin

Παρόλα αυτά δεν ήταν ξεκάθαρο για μένα,
1. βλέπω άλλη εικόνα από την εικόνα στην οποία με παραπέμπει
2. βλέπω άλλο τίτλο από τον τίτλο του item
3. πηγαίνοντας στον ιστότοπο της white goblin δεν βρήκα ούτε την μία ούτε την άλλη έκδοση.

συνεπώς θεώρησα πιο απλό, μιας και δεν γνωρίζω ακριβώς όλες τις εκδόσεις και τις παραλλαγές του παιχνιδιού και πως το BGG δεν σου δίνει επιλογή, να θέσω ένα ερώτημα κάτω από το παιχνίδι.

Πιστεύω πως δεν είμαι η μόνη με την απορία.
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Faye Charls
Greece
flag msg tools
Καλησπέρα, Δημήτρη.

Υπάρχει τρόπος να δω εάν τα παιχνίδια που έχω βάλει στην Ελληνικη Math Trade Σεπτεμβριου 2017, έχουν ζητηθεί; (δεν με αφορά ο χρήστης)

Ευχαριστώ πολύ
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Βραδύπους Ένα
Greece
Athens
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
fayecharls wrote:
Καλησπέρα, Δημήτρη.

Υπάρχει τρόπος να δω εάν τα παιχνίδια που έχω βάλει στην Ελληνικη Math Trade Σεπτεμβριου 2017, έχουν ζητηθεί; (δεν με αφορά ο χρήστης)

Ευχαριστώ πολύ
Ναι αλλα μετα τη ληξη της μαθ. Θα υπαρχει η επιλογη who wanted mine.
4 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Faye Charls
Greece
flag msg tools
Ευχαριστώ πολύ για την έγκαιρη απάντηση meeple
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Kostas Vomvas
Greece
Athens
Attica
flag msg tools
Καλησπέρα. Μιας και είναι η πρώτη Math trade που συμμετέχω, έχω την εξής ερώτηση:
Έχοντας αντιστοιχήσει ήδη κάποια παιχνίδια με το δικό μου, πως μπορώ (εάν μπορώ) να τα βάλω με σειρά προτεραιότητας (δλδ, πρώτο αυτό που θέλω περισσότερο, κλπ);
Ευχαριστώ,
Κώστας

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Δημητρης Βασιαδης
Greece
Ζωγραφου, Αθηνα
Αττική
flag msg tools
designer
mbmbmbmbmb
Μπορεις, αλλά εχει μικρη ως ελαχιστη σημασια. Ο αλγοριθμος δεν ενδιαφερεται για το ποσο θες καθε ανταλλαγη, αλλά πρωτιστως πως θα γινουν οι περισσοτερες ανταλλαγες για ολους. Μονο στην σπανια περιπτωση που προκυψουν δυο ισομεγεθεις κυκλοι ανταλλαγης παιζει ρολο ως tie breaker. Θα σε κατευθυνω απο την επομενη trade που θα συμμετεχεις.
Καλα αποτελεσματα!

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Mike Smaragdakis
Greece
Chalkida
Evoia
flag msg tools
Και πότε ξεκινάει το event F5 ;

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Δημητρης Βασιαδης
Greece
Ζωγραφου, Αθηνα
Αττική
flag msg tools
designer
mbmbmbmbmb
Τα αποτελεσματα θα παραταθουν κατα δυομιση ωρες περιπου γιατι μου ετυχε εκτακτη εργασια, δηλαδη θα ανακοινωθουν μετα τις 1130

θυμιζω οτι προκειται για ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ αποτελεσματα κ δεν πρεπει να κανετε ακομα ανταλλαγες.

επισης πηγαιντε στο step 4, summary και διπλοτσεκαρετε τις λιστες σας για λαθη!
3 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
1 , 2 , 3  Next »   | 
Front Page | Welcome | Contact | Privacy Policy | Terms of Service | Advertise | Support BGG | Feeds RSS
Geekdo, BoardGameGeek, the Geekdo logo, and the BoardGameGeek logo are trademarks of BoardGameGeek, LLC.